Projeler

TÜBİTAK Projeleri

TÜBİTAK 1001-Cumhuriyetimizin 100. Yılı Özel Çağrısı kapsamında Tarih Hocamız Dr. Mustafa İlter’in yürütücüsü olduğu “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Sosyo-Politik Ağ Analizi: Yapay Zekâ Yoluyla Dönem Tanıklıklarını Yeniden Okumak (1900-1940)” başlıklı araştırma projemiz kabul edilmiştir
 
Genel Kültür Dersleri Bölümünden Dr. Yasemin Özcan Gönülal ve Dr. Doğan Evecen ile Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Buket Erşahin’in araştırmacı olarak yer aldığı projenin danışmanlığını Doç. Dr. Selma Tekir Hocamız üstlenmiştir.

TÜBİTAK 1002 –  Hızlı Destek Programı: Türkiye’deki Romanlara Yönelik Toplumsal Algının Oto-Etnografik Anlatılar Aracılıgıyla Dönüstürülmesi (Mayıs 2021 – Kasım 2021)

Endüstriyel Tasarım Bölümünden Doç.Dr. Ayça Tunç Cox’un yürütücülüğünü üstlendiği projede Genel Kültür Dersleri Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Ozan Uştuk araştırmacı olarak yer almıştır.

Diğer Kurum Projeleri

BAP (Genel Araştırma Projesi) Kültürlerarası Karşılaşmalar: Sosyal Sorumluluk Projelerinin Üniversite Öğrencileri Üzerindeki Etkileri (2020İYTE0081) (05.10.2020-08.10.2020)

Enstitümüz tarafından desteklenen Dr. Öğr. Üyesi Ozan Uştuk’un yürütücüsü olduğu disiplinlerarası projede Mimarlık Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Işın Can Traunmüller araştırmacı olarak yer almıştır.

 

Araştırma Üniversiteleri Destek Programı 2023 Yılı Çağrısı kapsamında desteklenen Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya Yüceer’in yürütücüsü olduğu disiplinler arası projede Bölümümüzden Dr. Yasemin Özcan Gönülal ve Dr. Öğr. Üyesi Ozan Uştuk araştırmacı olarak çalışmaktadır.

Ayrıntılar için bk. https://www.izmirjeorota.com/

Enstitümüz tarafından desteklenen Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya Yüceer’in yürütücüsü olduğu disiplinler arası projede Bölümümüzden Dr. Yasemin Özcan Gönülal ve Dr. Öğr. Üyesi Ozan Uştuk araştırmacı olarak yer almıştır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDOĞA Çevre Korunması İyileştirilmesi Müşavirlik ve Proje Hizmetleri iş birliğiyle hazırlanan, danışmanlığını Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya Yüceer’in üstlendiği projede Bölümümüzden Dr. Yasemin Özcan Gönülal ve Dr. Öğr. Üyesi Ozan Uştuk araştırmacı olarak yer almıştır.

Türk Dil Kurumu tarafından desteklenen proje kapsamında Bölümümüzden Dr. Yasemin Özcan Gönülal, Urla Yarımadası’nda Barbaros, Kadıovacık, Bademler ve Çamlı’da “derleyici” olarak çalışmaktadır.

Uluslararası Projeler

Studies Program of Central European University – Applied Research Fellowship desteği ile gerçekleştirilen, Dr. Öğr. Üyesi Ozan Uştuk’un yürütücüsü olduğu Breaking Intercultural Barriers through Volunteering: Empowering Roma Children in Educational Settings isimli projenin çıktıları Harvard FBX Centre, Cornell University, Central European University’nin işbirliği ile düzenlenen Structural Inequalities as Risk Factors During Pandemic isimli webinarda 14 Eylül 2020 tarihinde canlı yayında sunulmuştur.